2013. július 21., vasárnap

~Reita Szemszöge~

-Gyors – válaszolom Tiff-nek és beszállok az autóba..
-Addig jó.. – rántja meg vállát.

Haza érve szobámba mentem és semmi kedvem nem volt tanulni így csak kifeküdtem az ágyon és telefonom babráltam..

Addig, addig babráltam, míg elnyomott az álom. Tiff ébresztett fel hét óra körül hogy vacsorázzak. Nagy kómásan lesétáltam a konyhába...anya szokásos helyén ült. mellé ültem Tiffany pedig mellém nehogy anya mellé üljön...
Megettem a szokásos nagy adagomat, Tiffék már meg se lepődnek azon, hogy mennyit eszek.
- Köszönöm elég volt. - mondtam miközben letettem az evőeszközt.
- Egészségedre. - mondta anya mosolyogva.
- Megyek is.. - álltam fel az asztaltól.
- Én is. - Mondta Tiffany és utánam jött. - Nem viszed el megsétáltatni Dinát? - Kérdezte miközben mentünk fel a lépcsőn.
- De, elvihetem... de, mért nem te viszed?
- Tudod nagyon jól...hogy milyen vagyok kutyasétáltatás közben.. - húzta meg vállát majd a szobájába sietett. Nah persze, szereted csibészezni pont ezt, hagynád ki. Biztos tervel valamit. Visszamentem én is a szobámba majd vettem pulcsit fel és lementem, elővettem a pórázt, ami egy erősebb fajta, vagyis lánc. Kimentem majd a hátsóudvart céloztam meg mivel ott tartjuk Dinát. Aki egy rottweiler, Tiffany nagyon szereti ezt a fajtát. Anya ellenezte, de közösen rávettük, hogy ő legyen. Legjobban Tiffre hallgat, Anyára egyáltalán nem hallgat csak néha napján. Rám meg attól függ, hogy miben. Most békésen fekszik a fa alatt így oda megyek hozzá, leguggolok, majd nyakörvére teszem a pórázt.
- Na, gyere kislány. – mondom neki és egyből felpattan. Előremegyünk majd ki a kapun. Már szürkület van, és a lámpákat is felkapcsolták. Dina szinte az egész úton végig húz. Azért próbálom visszatartani, csak nehéz. Az egyik háznál eléggé elidőzik és szimatol. Így kifújhatom magam.
- Reita? – hallottam meg a hátam mögül egy ismerős hangot. Ahogy megfordultam Dina is felfigyelt a jött vettre. Minhyun állt mögöttem olyan öt méterre, szatyrokkal a kezében.
- Szia. – köszöntem neki nagy szemekkel. Dina pedig rámorgott. – csend! – szóltam rá.
- Szép kutya. – mondja mosolyogva.
- A nővéremé. – mondtam.
- Erre laktok? – kérdezi közbe egyre közelebb jön. De Dina nem engedi teljesen a közelembe így két méterre állt meg.
- Igen. Arra. – mutatok Min hátamögé.
- Én itt lakom. – mutat a melletünk lévő házra. – Nem jössz be esetleg? – kérdezi.
- Most nem, talán majd máskor. –mosolygok rá zavartan.
- Ugyan gyere. – lép egyet hirtelen Dina pedig ráugat.
- Dinával nem könnyű. Bocsi… - mondom neki majd kikerülve őt indulok el.
- Várj! – kiált utánam.
- Mondjad? – fordulok meg.
- A telefonszámod megadod? –kérdi a felmutatva mobilját.
Elmosolyodok majd vissza megyünk. És beírom telefonjába a számom. Utána már tényleg haza mentem. Dinát vissza vittem a hátsó kertbe majd bementem és egyből a fürdőt céloztam meg hogy letusoljak. Amint végeztem egy törölközőt magam körétekerve mentem vissza a szobámba mivel nem vittem be ruhát. A telefonom az ágyon hevert és pittyegett. Megnéztem és volt egy nem fogadott hívásom. Leültem az ágyra majd visszahívtam a számot.
- Szió. – szólt bele valaki a telefonba.
- Szia. Ki vagy? – kérdeztem a telefonba mivel nem volt ismerős a hangja.
- Minhyun. – mondta meglepetten.
- Úristen, bocsi nem ismertem fel a hangod. – mentegetőztem.
- Semmi baj, nyugi már. – nevetett. – Most nem találkozunk?
- Most? – kérdeztem vissza de nem vártam rá választ. – Hát, éppen most jöttem ki a zuhany alól, tehátt nem kéne már kimennem.
- Szóval a zuhany alól.. – gondolkozott el.
- Igen. Miért? – kérdeztem értetlenül.
- Miben vagy? – kérdezte kajánul.
- Nem mindegy? – kérdeztem vissza tetleges felháborodással.
- Hé, mondam már hogy nyugi. – kuncog. – Csak kíváncsi vagyok.
- Ha annyira tudni akarod éppen egy száll törölközőben ülök az ágyamon. - Annyitt hallok hogy valamit kiköp és köhögni kezd. – Na megne fulladj nekem. – mondom aggódva.
- Nyugi.. –köhögi. – még élek. – mondja furcsa hangnemben.
- Helyes. Nem vállalnák érted felelősséget. – bólogatok, bár ő ezt nem látja.
- Pedig fogsz.. –hangján hallani lehet hogy fülig ér a szája.
- Kétlem. –emelem fel orrom.
- Holnap nem találkozunk? Mondjuk a plázában lévő kávézóban holnap 2-kor. Okés szia. – és le is tette a telefont.
- Hát ezt jól megbeszélted magaddal. – nézem a készüléket a kezemben. Majd visszadobom az ágyra és keresek pizsamának valót ami egy póló és egy rövidnadrág lett.
- Reitaaa – kiált Tiffany. Egyből felpattanok majd átrohanok a szobájába.
- Azta.. – ennyijött ki a számon mivel egy kék hajú Tiffanyval találtam magam szembe.
- Na milyen lett? Hogy áll? – kérdezi hatalmas vigyorral száján.
- Őszintén? Kurva jó? – csillannak fel szemeim a döbbentet után.
- Akkor megnyugodtam. –kacsint rám.
- Szóval ezért kellett nekem sétálni vinni a kutyát. – teszem karba kezem.
- Igen. –nevetett fel. Majd lehuppant az ágyára.
- Tiff képzeld. – megyek mellé. – Összefutottam Minhyun-nal.
- Az meg ki? – kérdezi ledöbbenve Tiff.
- Egy srác a suliból. Ma találkoztam vele először a büfénél. – gondolkodom el. – És most kutyasétáltatás közben. Sohyun osztálytársa.
- És mi volt? – ül fel az ágyon és rám szegezi figyelmét.
- Hát elkérte a számom. –pirulok el. – És most beszéltem vele. –sütöm le szemem.
- Ez jó hír. – teszi vállamra kezét. És őszinte mosoly van arcán.
- És elhívott holnap, hogy találkozzunk.
- Azaz randira hívott.. –bökött oldalba és huzogatta szemöldökét.
- Nem! – csattanok ki.
- Ugyan ne is tagadd. – nevetett és eldőlt az ágyán. – Holnap akkor majd mutass engem neki be! – tudni akarom hogy kivel lesz a húgom holnap. – kacsint.
- És te mit csináltál ma? – kérdeztem mivel van egy olyan érzésem hogy nem volt iskolában mert nem láttam sehol és nem is hallottam semmi rosszat.
- Jaj egy sráccal JR-nek hívják vagyis beceneve. – pirulkicsit el.
- Na pasizik. – legyintek és hülye fejet vágok.
- Beszél a másik.- nevet fel és oldalba bök.
- És milyen? – mosolygok rá.
- Dögös, vagány, vicces és jófej. – áradozik. – Ja és féltékeny tipus.
- Oh~ értem. – mondom sejtelmesen.
- Majd holnap megmutatom. – vigyorog.
- Kíváncsian várom. – kacsintok, majd felállok az ágyáról. – Szép álmokat kék hajú nővérem. – borzolom meg haját és gyorsan kifutok a szobából nehogy vissza adja.
Bebújok a takaró alá telefonom kezembe veszem majd a híváslistában elmentem Minhyun számát. Oldalra rakom a telefont majd egyből álom jön a szememre.

2013. július 18., csütörtök

~Tiffani szemszöge~
-Héé!-kiáltott utánam aki felsegített-Mi a neved?
-Hmm?-fordultam meg így hátrafelé mentem.
-Mi a neved?-ismételte meg a kérdést.
-Tiffany!-kiáltott rám Aron a hátam mögül.
-Jézusom!Aron már megmondtam hogy ne hozd rám a szívbajt.-vágtam tarkón,majd adtam az arcára egy puszit.
-Hali srácok.-intett a három srác felé akit most hagytam ott.
-Na mentem órára.-puffogott a kis szöszi aki nekem jött.
-Gyere baby bemutatlak nekik.-vigyorgott Aron.
-Lassan kezdődik az óra.-kuncogtam.
-Úgy csinálsz mint ha érdekelne.-fogta meg a kezem és húzott maga után.
-Jogos.-vontam meg a vállamat és mellé mentem majd kivettem a kezem az ujjai közül.
-Ő Baekho és ő pedig JR.-mutogatott-Srácok ő pedig Tiffany.
-Csövi megint.-intettem vigyorogva.
-Na srácok nála vagányabb csajt nem ismerek.-kuncogott.
-Ne fényezz.-ütöttem vállba.-Mellesleg van kedved ellógni harmadik óra után?
-Már a harmadik óra után?-nézett rám tág szemekkel Baekho.
-Ja.Majd szerinted itt fogok punnyadni?-forgattam a szemeimet.
-Nekem dogát kell írnom.-tört le Aro-Tudod ami neked négyesre sikerült.
-Ja matek?Az könnyű.Simán megírod nyugi.-mosolyogtam rá nyugtatóan.
-Köszi.-mosolygott vissza.
-És te?-fordultam a JR-nek nevezett tag felé.
-Naná.Veled béby bárhová elmegyek.-kacsintott-Persze ha ki tudlak engesztelni.
-Azt majd még meglátom.-kacsintottam rá és elintudltam újra a terem felé amiben már a tanár nagyban tartotta az órát.
-Vigyázz vele.Bajt hozhat rád.-hallottam Baekho hangját.
-Nem érdekel.-válaszolt neki JR.Benyitottam a terembe Aronnal a sarkamban és mentem a szokásos asztalom felé a hátsó padba.
-Miss.Yang nem akarna egyszer időben beérni az órámra?-kérdezte a tanár.
-Várjon had gondolkozzam.Nem!
-Maga sosem fog megjavulni.-nyitotta ki a naplót.
-Nem is akarok.-vontam vállat és felpakoltam a mellettem lévő szére a lábaimat.
-Aron kérlek ülj Miss.Yang mellé és szólj ha megjavult.
-Igen Mr.T.-állt fel Aron és jött a mellém majd megállt a szék mellett-Vidd innen a lámad mert a végén ráfolyik a nyálam.
-Igen Mr.T-gúnyoltam ki miközben levettem a lábaimat és elnevettem magam.
-Kuss.-csapott a combomra.
-Akkor kussolok amikor akarok.-nevettem megint és felpakoltam a lábaimat az ölébe amin meglepődött nagyon.Láttam hogy a szemei végig futnak a térdzoknimon egészen a szoknyám aljáig.Majd a szemembe pillantott és elvörösödött.A további két óránk hamar eltelt és kicsöngetéskor szedtem össze a cuccaimat.
-Tuti nem fog ellógni.-nevettem Aronnak.
-Majd meglátod.Ugyan olyan hülye mint te.
-Meg mint te.-csíptem meg a hátsóját.
-Au.-dörzsölgette a csípés helyét,mikor kiléptem az ajtón nagy meglepetésemre JR ott állt a táskájával a vállán.Végigmért engem majd Aronra pillantott aki még mindig dörzsölgette a farát.Felvonta a szemöldökét.
-Azt mondta hülye vagyok.-vontam vállat.
-Mond hogy nem volt igazam.-vágott a hátsómra.Én pedig reflex szerűen tarkón vágtam.
-Neked sosincs igazad.-nevettem-Mivel mindig nekem van.
-Na ezt majd éneken megbeszéljük.Előre szólok kihívlak egy rapp párbajra.-fenyegetett.
-Szólj ha meg kell ijednem.-nyomtam puszit az arcára.
-Most.
-Huhh.-kaptam a szám elé a kezemet és kitágítottam a szemeimet.
-Jó kis színész.-vigyorgott.
-Mehetünk?-kérdezte Jr miközben megfogta a derekamat.
-Ühüm.-bólintottam.
-Ha keresnének a tanárok üzenem nekik pukkadjanak meg.
-Átadom.
-Na gyere te kis vadmacska.-fogta meg a kezemet JR és húzott a kijárat felé.Ott a portás srác elég tág szemekkel nézte ahogy JR húz maga után.
-Hali.-intettem neki.Ő csak intett de hang nem jött ki a száján.-Hová megyünk?
-Hová szeretnél?-állt meg a diák parkolóban.
-Nem tudom.-gondolkoztam el-De nekem vissza kell érnem a húgomért a nyolcadik óra végére.
-Nyugi visszahozlak addigra.Vagy lehet elrabollak és soha többé nem adlak vissza.-nézett rám gonoszul.
-Ahhoz azért nem csak szavak kellenek.-nevettem rajta.
-Éhes vagy?-húzott a kocsija felé.
-Nem nagyon.-vontam meg a vállamat.
-Akkor gyere megmutatom hová szeretek járni.-míg ő beszállt a vezető ülésbe én beültem az anyós ülésre.Egy kis étterembe vitt aminek hatalmas ablakai és egy hosszú pultja volt.A pultból nyílt néhány ablak ami a konyhába vezetett.Leültünk az egyik hatalmas ablak elé hogy lássuk a járókelőket.JR velem szemben foglalt helyet.Én miközben néztem és megfigyeltem mindent,JR végig az én reakcióimat kémlelte.
-Mi az?-néztem rá és oldalra fordítottam a fejemet.
-Semmi.-kuncogott-Mit kérsz?-tolta oda nekem az étlapot.
-Uhm.Nem tudom.-nyitottam ki-Te mit ajánlasz?-sandítottam rá.
-Én a hamburgerükért és a palacsintájukért vagyok oda.-vigyorgott.
-Hmm.-futottam át a szemeimmel az ajánlatokat hotdogok,hamburgerek,palacsinták tömkelege,üdítők,kávék.-Szerintem én egy nutellás palacsintát kérek sok tejszínhabbal és eperrel.
-Jó választás.Én szerintem vegyítek.
-Hogyan?-tettem le meglepetten az étlapot.
-Elmondom.-állt fel és ült át mellém és közel csúszott.-Ebből a két palacsinátból csinálnak egyet.-mutogatta az étlapon.
-Ééééértem.Én tuti ebből és ebből csinálnék egyet.-mutattam két fajta hamburgerre.
-Érdekes ötlet.-gondolkozott el majd intett a pincérnek.
-Jó napot.Mit hozhatok?-mosolygott rám a pincér srác.
-Egy nuellás palacsintát kérek sok tejszínhabbal és eperrel.-mosolyogtam vissza.A pincér srác elég helyes.Égnek meredező barna haja és nagy barna szemei vannak,arca akár egy angyalé és látszik hogy az ing alatt az izmok feszülnek.
-Én egy nutellás és túrós palacsintát kérek sok tejszínhabbal és csokireszelékkel.-nézett szúrósabban a srácra,amit nem nagyon értettem.
-Inni hozhatok valamit?-nézett kissé meglepedten JR-re.
-Egy colat kérek.-mondtam miközben én is JR-re néztem.
-Én is.
-Már is hozom.-villantotta rám féloldalas mosolyát,majd elment.
Én JR felé fordultam egy kicsit és néztem milyen gilkoló szemekkel méregeti szegény srácot.
-Mi a baj?-kérdeztem tőle miközben megérintettem a vállát.
-Irritál ez a gyerek.-nézett rám.
-Szerintem kedves.-mosolyogtam rá.
-Inkább egy görény.
-Hagyd már.-mosolyogtam megint és vállal egy kicsit meglöktem.-Ne legyél gonosz vele.
-Oké nem leszek vele gonosz.-mosolygott féloldalas mosollyal amitől azt hittem helyben meghalok.
A pincér pedig visszatért a kért italokkal és a palacsintákkal.Mikor letette elém,egy szalvétát is adott amibe a villámat csomagolta.JR-nek nem volt ilyen szalvéta.Mielőtt hátat fordított rám kacsintott majd elment a többi asztalához.Én kicsomagoltam a villámat és egy kék tintafoltra lettem figyelmes rajta.Mikor szétbontottam egy virág rajz és egy mondat fogadott rajta -"Eljössz velem egy randira?Igen.Nem."A szemem sarkából láttam hogy JR is elolvasta és gyilkos szemekkel nézte a srácot és a levelet is.Inkább letettem a tányérom mellé a szalvétát és inkább elkezdtem enni a palacsintát.Mikor az első falatot bevettem a számba kicsit tejszínhabos lett a számígy JR elnevette magát.
-Mi az?-kérdeztem tele szájjal?
-Semmi.-kuncogott megint majd letörölte a szám sarkáról a tejszínhabot majd lenyalta az ujját.
-Hmm?-nyújtottam felé a villámat amin egy falat palacsinta volt.Kinyitotta a száját én pedig mikor bele tettem a villát kicsit összekentem tejszínhabbal.
-Héé.-nézett meglepedten és elvigyorodott.
-Te is kinevettél.-kuncogtam.
-Akkor most nyald le.-vigyorgott kajánul és tartotta a szája szélét.Én egyre közelebb és közelebb hajoltam s majd mikor már teljesen közel kerültem hozzá megszólaltam.
-Szeretnéd mi?-kuncogtam.
-Na várok.-nézett a plafonra.
-És mit kapok cserébe?-kíváncsiskodtam.
-Csináld már.
-Oké.-vontam meg a vállamat majd közel hajolva lenyaltam a szája széléről a tejszínhabot.-Most már jobb?-kuncogtam.
-Nem.-mondta majd megcsókolt.A csókja akár a tüzes vas,mint a még mindig lángoló szén,de még mindig lágy akár egy joghurt.-Most már jobb.-mondta és a féloldalas mosolyát villantotta felém.
-Wao.-mondtam de most én csókoltam meg.Nem hiszem el hogy ennél jobb csókom nem volt.Mikor eltávolodtam tőle láttam hogy a szemei izzani kezdtek,majd szépen lassan lenyugodtak.
-Hűha.-mondta.Ezek után beszélgettünk és szépen lassan megettük a palacsintákat.
-Lassan vissza kéne mennem Reitáért.-néztem meg a telefonomon az időt.
-Menjünk.-állt fel és húzott magával.Odaszólt a pincérnek.-Üdvözlöm a nagy nénémet.
-Rendben.-húzta a száját a srác.-Viszlát.
-Viszlát.-mondtam mosolyogva majd JR húzott ki az étteremből.Kinyitotta nekem a kocsi ajtaját majd ő is beült.
-Mennyi az idő?-kéredezte.
-Kettő óra harminc.Miért?
-Akkor még van időnk.-mondta majd megfogta a kezem és indította a kocsit.
Még éppen időben értünk oda mert a húgom pont akkor ért oda a kocsinkhoz.
-Holnap találkozunk.-mosolyogtam rá.Kiszálltam a kocsiból majd átmentem a sajátomba.-Milyen napod volt?-kérdeztem Reitát.




2013. június 13., csütörtök

~Reita Szemszöge~
Nővéremmel és anyámmal költöztünk Seoulba mivel anya itt kapott állást.. Nem a legjobb iskolába lettünk beíratva.. de nekem az a fontos az egészben hogy a nővéremmel legyek.. Nem tudok olyan könnyen beilleszkedni egy új környezetbe.. Jegyeim viszonylag jók.. így a többiek kinéznek az osztályból..
~Tiffany szemszöge~

Tiffany vagyok és most költöztünk Korea-ba kishúgommal Reitával.A mi családunk nem teheti meg hogy elit iskolába járasson minket így egy elég gyér köziskolába íratkoztunk be.Igaz húgomnak sem és nekem sem a tanulás a legfőbb motivációnk,de azért a húgom még is csak jobb tanuló mint éné.